2018 All Day Hoops Teams

11th Grade Boys
11th grade won the hoop group Southern Jam Fest Platinum Division.
11th Grade Boys
11th Grade Team on Going Undefeated and Winning the Pittsburgh Tip-Off Classic Gold Division.
11th Grade Boys
11th Grade Boys winning their bracket at the Hoop Group Spring Jam Fest.
9th Grade Girls
9th grade went 3-0 and took gold at the BSA event in Pittsburgh
8th Grade Girls
8th Grade took 2nd place at the GBA Tri-State championship
6th Grade Girls
6th grade girls came in 2nd place at Spooky Nook and took 3rd at Drill for Skill.
10th Grade Boys
Reading Rumble Champs
Show More

6th Grade Boys

Coach - Chris Buchanan

Joshua Corso

Cohen Crawford

Mason Goodman

Marklin Myers

Luke Repko

RJ Royer

Kurt Ruggery

Corrigan Shanafelt

Tommy Thompson

Isaac Walker

7th Grade Boys

Coach - Mark Moschella

Caleb Beiswenger

Ian Brandt

Anthony Cioffari

Owen Dombrosky

Elijah Lingenfelter

Trent Querry

Jalen Triplin

Owen Winter

Matt Woolridge

Ashton Nelly

8th Grade Boys

Coach - Ryan Lestochi

Drew Moerschbacher

Zach Manna

Kyle Colombo

Noah Kimble

Vincent Cioffari

Luke Jansen

Charlie Breindel

Mykey Incorminias

Malakai Overton

Jordan Lestochi

9th Grade Boys

Coach - Josh Baker

Mason Auker

Zachary Cleveland

Nathan Cornelius

Evan Martin

Jake Mcginnis

Mehki Mercer

Zach Miller

Michael Woolridge

10th Grade Boys

Coach - Josh Baker

Will Helton

Stephfon Locke

Kyle Ruggery

Adam Uplinger

Luke Yeager

Michael Montecalvo

Josiah Witherspoon

Drew Hall

Brandon Beecher

11th Grade Boys

Coach - Chris Fleegle

Dawson Snyder

Tyler Robinson

Nate Cherry

Nick Rigby

Kurt VonCollin

Keyon Gause

Luke Ruggery

Caleb Burke

Collin Instone

JJ Kitko

Mason Yingling

Please reload

6th Grade Girls

Coach - Casey Shoup

Isabelle Andersen

Saqarra Gordon

Kaylee Harpster

Megan Palmer

Brooke Stewart

Patricia Wagner

Lanie Wilt

Jordyn Steindl

Aunye Counsman

7th Grade Girls

Coach - Casey Shoup

Katie Della

Gracie Wilt

Elizabeth Martz

Riley Ruffley

Tessa Ingram

Angelina Rhodes

Morgan Webb

Makenna Hartman

Maddie Hopsicker

Makayla Moskel

Adria Russell

8th Grade Girls

Coach - Keith Saleme

Bryce Burkey

Devon Cornell

Addison Dietzel

Carly Dixon

Emma Giles

Bayle Kunsman

Natalie Lippincott

Marah Saleme

Josie Shuke

Remingtyn Smith

Leah Homan

9th Grade Girls

Coach - Alli Williams

Sloan Adams

Paige Jones

Kacie Kreider

Cassandra Macchia

Tessa O'Keefe

Daniela Scipioni

Taylor Smith

Anna Ward

Maria Weakland

10th Grade Girls

Coach - Keith Saleme

Cat Hopsicker

Erin Brumbaugh

Emilie Leidig

Sarah McCulloch

Kylie Metzger

Jenna Mock

Mary Stenning

Allison Hileman

Lora Davis

Hannah Saleme

Sophie Snyder

Stevie Webber

Please reload

All Day Hoops AAU Sponsors

ALL DAY
HOOPS
all day hops altoona pa basketball camp

(814)-381-6265    |     ryan@alldayhoops.com​

 

The Summit Tennis & Athletic Club

2900 Plank Road

Altoona, Pa 16602

Copyright All Day Hoops LLC 

  • all day hoops facebook
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle